Ankarada Gidilecek Yeler| Ankara Gezi Rehberi | Ankara Gezi | Ankara'da Gezilecek Yerler

Ankara Avm

Atakule
13 Ekim 1989  tarihinde Ankara'nın başkent oluşunun 66. yıldönümüne denk gelen günde 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından açılışı yapılan Türkiye'nin ikinci ve Ankara'nın ilk Alışveriş Merkezi başkentte hizmet vermeye başlamıştır.Yapının adı bir yarışma sonucu belirlenmiştir.
Modern alışveriş merkezinin plan ve projesi Mimar Ragıp Buluç tarafından hazırlandı. Kutlutaş İnşaat Firması ile tamamı Türk Mühendis ve işçileri tarafından inşa edilen alışveriş merkezi temelleri 1987 yılında dönemin Başbakanı Turgut Özal tarafından atıldı. İsmi, düzenlenen bir yarışma ile Ankara halkı tarafından verilmiştir. Mimari yapısı ve konumu itibariyle de önemli bir turizm merkezidir.
Ankara'da, döner restoranlı kulesi ile meşhur alışveriş merkezi. Gayrimenkul değerleri açısından en fazla kıymet artışı gerçekleşen Çankaya İlçesi'nin Cinnah Caddesi ile Çankaya Caddesi'nin kesiştiği, Zübeyde Hanım Meydanı'na cepheli konumdadır.

Anatolium Ankara Alışveriş Merkezi
Çankaya Eteklerinde Bir Alış Veriş Vadisi... Ankara'nın Gelişmekte olan en büyük alışveriş bölgesi...
Ankara'nın en köklü ve cazip ilçelerinden Çankaya'nın , eteklerinde yeni bir alışveriş bölgesi oluşuyor. Bölgede hali hazırda faaliyette olan Metro Cash & Cariy mağazasına ek olarak, Anatolium Ankara Perakende Parkı, Nata Outlet Center ve baskaca ticari yatırımlar ile bölge öncelikle Çankaya'dan olmak üzere tüm Ankara'dan yılda 15 milyonu aşkın ziyaretçi çekecek bir "Alışveriş Vadisi" kimligi kazanıyor.
Tüm Ankara'dan Trafik derdi Olamadan Ulaşım...
Anatolium Ankara Perakende Parkının konumu, mevcut ve planlanan ulaşım altyapısı dikkate alınarak yapılan etütler sonucu özenle seçilmiştir. Çok özel konumu ile Anatolium Ankara Perakende Parkı'na:
• Çevre yoluna doğrudan bağlantısı ile Ankara'nın en uzak noktasından 25 dakikada ulaşılmaktadır.
• Çankayadan, Turan Güneş ve Doğukent Bulvarları ile Nato Yolu Kavşağı'ndan 8 dakika içerisinde ulaşılmaktadır.

Ankamall
1999 yılında Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi olarak hizmete giren Migros Alışveriş Merkezine ek olarak yapılan alışveriş merkezi, Migros Alışveriş Merkezi ile birleştirilerek ANKAmall Alışveriş Merkezi adını almıştır..
İçerisinde 300'den fazla mağazanın bulunduğu ANKAmall Alışveriş Merkezi, toplamda 176.000 metrekarelik bir alana sahiptir.
6.000 Araçlık Otopark, Eczane, Taksi, Mescit, Bebek Bakım Odası ,Kolay ulaşım seçenekleri ile Türkiye'nin Alışveriş Merkezi ANKAmall, hergün 10:00 - 22:00 saatlari arasında hizmet vermektedir.
Adres Bilgisi:
Akköprü – Ankara
Web: www.ankamall.com.tr

Panora
Panora’nın saydam yüzünden dışarıya baktığınızda, havuzlarıyla, doğasıyla, açık hava spor alanıyla, Türkiye’deki alışveriş merkezleri arasındaki 40.000 m2 ‘lik en büyük peyzaj alanını göreceksiniz. Panora Park’ta, dilerseniz çimlerde dinlenecek, dilerseniz spor yapacak, dilerseniz sosyal aktivitelerimize katılacak, bir yandan da yeşilin huzurunu hissedeceksiniz…

Panora’da mağaza karmasıyla, konsept sokaklarıyla ve ilk kez Ankaralılarla buluşan markaların da olduğu 180’den fazla mağazasıyla her ihtiyacınıza kolaylıkla erişebileceksiniz. Ayrıca Panora’nın en önemli mimari detayı olan gök kubbesi sayesinde yağmuru, güneşi, karı hep yanınızda hissedecek, gün ışığında alışverişin zevkine varacaksınız…

Panora’ya adımınızı attığınızda, açık denizleri, macerayı, geziyi ve bilimi simgeleyen Piri Reis haritasını göreceksiniz. Toplam 350.000 mozaiğin bir araya gelmesiyle, tamamı doğal renkteki mermerlerden oluşan, Topkapı Sarayı’ndaki orijinalinden 240 kat büyültülerek yapılmış Türkiye’nin en büyük tek parça uygulama mozaiği olan bu harita ile geçmişe yolculuk edeceksiniz…

Peyzaj alanına bakan, ferah bir mekânda birbirinden şık restoranlarla karşılaşacaksınız. Alışveriş merkezinin açılış ve kapanış saatlerinden bağımsız olarak hizmet veren Panora Teras’ta, Çin, İtalyan, Akdeniz mutfağı gibi dünya lezzetlerinden örnekleri bulacak, belki sadece bir kahve içmek için, belki özel bir gün kutlamak için buraya uğrayacaksınız. İlk defa Ankaralılarla buluşan restoranların da olduğu birbirinden farklı bu 10 restoranda günün dilediğiniz saatinde yemek yemenin tadını çıkaracaksınız…
Adres: Turan Güneş Bulvarı No:182 Oran Çankaya / Ankara

Gordion

17 Eylül 2009 tarihinde Ankara'da kapılarını halka açan Gordion Alışveriş Merkezi, toplam 49,950 metre karelik kiralanabilir alanında 150'den fazla mağazası ile ziyaretçilerine alışveriş, yemek ve eğlence için birbirinden cazip fırsatlar sunuyor. Hollanda merkezli gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi REDEVCO'nun ülkemizde gerçekleştirdiği ilk projesi olan Gordion Alışveriş Merkezi Türkiye'nin BREEAM Sertifikası'na sahip en büyük binası ve Ankara'nın ilk yeşil alışveriş merkezi olma özelliğine sahip.

Ziyaretçilerine sunduğu ulusal ve uluslararası pek çok ünlü marka ile Ankara'da alışverişe yeni bir boyut kazandıran Gordion Alışveriş Merkezi'nin önde gelen kiracıları Carrefour, Electroworld, Zara, C&A ve Marks & Spencer. Num-Num, Cook Shop, Sushico gibi Başkentli tüketicilerin öncelikli tercihlerinin yanı sıra AVM, Cinebonus, Zara Home, Massimo Dutti, Stradivarius, Bershka, Oysho, Pull and Bear, Network, Fabrika, Benetton, Teknosa, Koton, LC Waikiki ve Nike gibi diğer markalara da ev sahipliği yapıyor.

Geniş ürün yelpazesi ve özellikli marka karmasının yanında, Gordion Alışveriş Merkezi aynı zamanda bütün aile fertleri için farklı yemek ve eğlence fırsatları sunuyor. Alışveriş deneyimini daha da renkli kılacak geniş imkanlarıyla alışveriş ve eğlenceyi bütünleştirerek sosyal bir cazibe merkezi haline gelen Gordion,aynı zamanda Cinebonus'un işlettiği ve Ankara'nın 13 salonlu en büyük sinemasını da bünyesinde bulunduruyor.

Alışveriş merkezinin hemen altında ve üstünde bulunan kapalı otoparkı ise toplam 2,300 araç kapasitesine sahiptir.
Adres: Ankaralılar Caddesi
No:2 Koru Mahallesi
Yenimahalle – Ankara

Kızılay Alışveriş Merkezi
Ankara'nın Kızılay Meydanı'na adını veren ve uzun inşaat dönemi nedeniyle dikkatleri üzerine çeken bina, Kızılay Alışveriş Merkezi olarak açıldı.
Kızılay'a yeniden hayat verecek Alışveriş Merkezi, 20 bin metrekare alana sahip. Kızılay Alışveriş Merkezinde birçok büyük markanın da bulunacağı 110 mağaza yer alıyor. Çocuk oyun alanları, eğlence merkezleri ve lazer arenasıyla birlikte Kızılay Alışveriş Merkezi, Kızılay'ın çehresini değiştirecek . Ayrıca, 300 araçlık otoparkı ile otopark sorununu da ortadan kaldıracak olan Kızılay AVM, açılacak yeni işyerleriyle Ankara istihdamına da katkı sağlayacak.
Merkezimizde tüm mimari detayların, teknik çözümlerin, hizmet ve sunumun en yüksek kalitede olması gerektiğine inanıyoruz. Ağaçlandırılmış açık alanda oturmanın sohbete kattığı keyif, mahalle esnafı ile dost olabilmek, en ileri teknoloji ile donatılmış salonlarda film izleyebilmek, spor ve yaşamı iç içe geçirmek… Hepsini tek mekânda çeşitlilik içinde sunuyoruz.
Kapalı bolumlerimizde cam tavanlar ve dev cam kubbemiz gunes isigini iceri alıyor. Boylece ziyaretcilerimiz kapali alan konforunu ve acik alan ferahligini ayni anda yasiyor.
Merkezimizde tum mimari detaylarin, teknik cozumlerin,hizmet ve sunumun en yuksek kalitede olmasi gerektigine inaniyoruz. Agaclandirilmis acik alanda oturmanin sohbete kattigi keyif, mahalle esnafı ile dost olabilmek.

Armada Alışveriş Ve İş Merkezi
Yapımına Eylül 1999’da başlanan ve 28 Eylül 2002 de açılan ARMADA Alışveriş ve İş Merkezi, benzerleri içinde seçkin, üst düzeyde ve çekici bir alışveriş merkezi oluşturmak amacı ile tasarlanmış, dış ve iç mimari tasarımı üzerinde özenle çalışılmış bir alışveriş ve iş merkezi kompleksidir.
Yaklaşık 30.000 m² büyüklüğünde bir arsa üzerinde toplam alanı 125.000 m² olarak inşa edilen ARMADA Alışveriş ve İş Merkezi, 20 katlı bir ofis kulesi ve alışveriş merkezi binası olmak üzere iki ana bölümden oluşuyor.
ARMADA’da üç katta projelendirilmiş 1500 araçlık kapalı otoparka ek olarak, 400 araçlık açık otopark ve ofis katlarının kiracılarının kullanımı için ayrılmış 300 araçlık otopark ile toplam 2200 araçlık otopark kapasitesi bulunuyor.
Armada Alışveriş Merkezi’nin ziyaretçi potansiyeli gerek Ankara’da bulunduğu konum gerekse seçkin mağaza karması itibariyle Ankara’nın ve çevre illerin alım gücü ve sosyal statüsü yüksek bir kesiminden oluşmaktadır. Armada genel olarak üst düzey politikacı ve bürokratlar, büyükelçilikler, yabancı bürokratik konuklar, üniversite öğrencileri, ve çevre illerden alışverişe gelenlere hitap etmektedir.
Armada Alışveriş Merkezi kurulduğu günden bu yana Ankara’da sadece alışverişin değil hayatın ve eğlencenin de merkezi olmayı amaçlamıştır. Bu çerçevede, Armada Alışveriş Merkezi hem mimari yapısının şıklığı hem de içinde barındırdığı mağaza karmasının özelliği ile başlattığı en iyiyi ilk sunma amacını koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışı ile birleştirerek her zaman Ankara’nın en gözde Alışveriş Merkezi olma özelliğini taşıyacaktır.
Adres: Eskişehir Yolu No:6
Söğütözü - ANKARA